Marathon – Age Group Results


Columbia Gorge Marathon Marathon


Age Group Results


October 24, 2010




Results By Race|Northwest – www.racenorthwest.com



Men: 0-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Women: 0-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sarah Miller Corvallis OR

808

18

209

5:02:22.9

11:32/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary Ames Eugene OR

735

23

58

3:50:18.8

8:47/M

2

Kristen Persaud Clackamas OR

740

22

86

4:03:26.0

9:17/M

3

Abby Becic Portland OR

746

23

94

4:06:54.2

9:25/M

4

Julie Foran Seattle WA

678

24

107

4:09:48.2

9:32/M

5

Emily Hoover Portland OR

816

23

109

4:11:03.2

9:35/M

6

Stephanie Deever Portland OR

711

22

110

4:11:03.4

9:35/M

7

Megan Roosen-Runge Freeland WA

679

23

137

4:23:51.0

10:04/M

8

Kacie Svesko Corvallis OR

825

24

139

4:23:57.2

10:04/M

9

Debra Davidson The Dalles OR

760

23

160

4:35:30.8

10:31/M

10

Linnea Alejandre Houston TX

703

24

167

4:37:10.7

10:35/M

11

Jasmine Luna Springfield HI

725

22

175

4:40:51.2

10:43/M

12

Lisa Miller Corvallis OR

812

22

210

5:02:28.7

11:33/M

13

Marina Orcutt portland OR

730

23

226

5:23:43.7

12:21/M

14

Elizabeth Batlan Portland OR

690

23

233

5:39:14.0

12:57/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Liv Brumfield Portland OR

696

25

22

3:27:42.4

7:56/M

2

Emily Bushouse Eugene OR

778

26

69

3:56:25.7

9:01/M

3

Renee Trovillion Portland OR

802

29

70

3:56:49.9

9:02/M

4

Carly Urban Madison WI

900

25

77

3:59:10.2

9:08/M

5

Victoria Miles Battle Ground WA

821

29

83

4:02:54.5

9:16/M

6

Jennifer Parsons Beaverton OR

856

27

93

4:05:21.5

9:22/M

7

Huglyn Balase Portland OR

837

27

135

4:20:53.2

9:57/M

8

louise story New York NY

784

29

140

4:26:03.7

10:09/M

9

Valerie Nussbaumer Seattle WA

647

26

142

4:27:34.9

10:13/M

10

Krista Fast Tualatin OR

750

29

146

4:29:59.0

10:18/M

11

Anna Bower Beaverton OR

709

25

148

4:30:01.1

10:18/M

12

Desiree Cromwell Wilsonville OR

639

28

150

4:30:14.7

10:19/M

13

Lacey Marshall Corvallis OR

722

29

159

4:35:17.8

10:30/M

14

Carla Owen Beaverton OR

665

28

169

4:37:38.9

10:36/M

15

Marlene Ashworth Battle Ground WA

654

29

180

4:43:00.8

10:48/M

16

Beth Wilkinson Happy Valley OR

742

29

186

4:45:27.7

10:54/M

17

Heidi Janeck Beaaverton OR

887

29

218

5:12:02.9

11:55/M

18

Serene Ezell POrtland OR

893

25

237

5:48:26.3

13:18/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Stefanie Cohen White Salmon WA

857

34

35

3:37:01.4

8:17/M

2

Nickie Bournias Portland OR

866

33

47

3:43:50.5

8:33/M

3

Carla Todenhagen Portland OR

855

30

48

3:43:54.3

8:33/M

4

Bonnie Adams Redmond OR

768

30

51

3:46:52.2

8:40/M

5

Carrie Christiansen Portland OR

880

33

57

3:50:09.1

8:47/M

6

Marcella Zink Portland OR

676

34

68

3:55:43.0

9:00/M

7

Alisa Sebastian Bruno Woodland WA

763

31

71

3:56:50.2

9:02/M

8

Brynne Andrus Springfield OR

803

30

106

4:09:31.2

9:31/M

9

Sarah Rogers Portland OR

873

33

134

4:20:39.0

9:57/M

10

Koby Rogers Washougal WA

862

31

147

4:30:00.4

10:18/M

11

Katy Milne Victoria BC

632

33

163

4:36:42.8

10:34/M

12

Jan Boitz Portland OR

791

34

172

4:39:26.9

10:40/M

13

Matessa Shold Vancouver OR

792

34

181

4:43:02.4

10:48/M

14

Grace Poole Corvallis OR

794

30

184

4:45:11.5

10:53/M

15

Kelly Shelton Lebanon OR

851

34

194

4:51:53.0

11:08/M

16

Amy Sorenson Bend OR

841

34

196

4:53:26.6

11:12/M

17

Traci Cassan Mercer Island WA

788

32

207

5:00:37.4

11:28/M

18

Gina Chupka  

631

33

211

5:03:13.7

11:34/M

19

Robin Minto Vancouver WA

694

33

212

5:04:32.4

11:37/M

20

Jessica Williams Puyallup WA

790

32

248

6:27:58.1

14:48/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Chantel Efraimson camas WA

849

38

46

3:43:28.6

8:32/M

2

Jennifer Gross Redmond OR

801

36

56

3:50:05.8

8:47/M

3

Angela Conway Bothell WA

761

37

79

3:59:54.4

9:09/M

4

sarah moses portland OR

629

35

127

4:18:14.3

9:51/M

5

Nicolette Laurie Portland OR

832

37

130

4:18:41.0

9:52/M

6

Lynn Longan White Salmon CA

691

37

166

4:37:07.5

10:35/M

7

Michelyn Ahrend Lake Oswego OR

743

38

171

4:39:08.6

10:39/M

8

Susan Maga Lake Oswego OR

845

35

202

4:54:57.7

11:15/M

9

Shay Saunders Washougal WA

833

37

216

5:08:40.7

11:47/M

10

nicole chaffin stevenson WA

864

39

225

5:23:14.5

12:20/M

11

Tracy Bryant Vancouver WA

799

36

229

5:28:19.6

12:32/M

12

Jana McBurney APO AP

894

37

243

6:12:22.4

14:13/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Roanna La Greide Portland OR

764

42

41

3:40:13.4

8:24/M

2

kendra wilks Camas WA

846

41

45

3:43:28.4

8:32/M

3

Terri Gray Lake Stevens WA

687

42

111

4:11:09.4

9:35/M

4

Saundra Hudson Homer AK

649

42

120

4:16:49.6

9:48/M

5

Julie Stark Arlington WA

721

44

161

4:35:38.1

10:31/M

6

Andrea Paradise Tacoma WA

652

42

178

4:42:18.8

10:46/M

7

Christine Stewart Seattle WA

811

44

223

5:20:24.6

12:14/M

8

Roni Slye Kalispell MT

796

40

235

5:47:35.2

13:16/M

9

Brenda Wells Yacolt WA

854

44

252

6:36:47.1

15:09/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Elizabeth Jones Bellevue WA

708

48

65

3:52:10.9

8:52/M

2

Mary Shen Vancouver WA

635

49

95

4:07:16.6

9:26/M

3

Stacey Bunton Tigard OR

615

48

114

4:12:51.4

9:39/M

4

Victoria Moreland Lake Oswego OR

736

46

155

4:34:32.7

10:29/M

5

Kathy Layton Canby OR

807

48

156

4:34:59.3

10:30/M

6

Cathy Knopp Canby OR

810

45

157

4:34:59.6

10:30/M

7

Miriam McDonell The Dalles OR

732

45

199

4:53:58.5

11:13/M

8

Kaarin Smith Portland OR

770

47

227

5:25:19.5

12:25/M

9

Jana Richardson Portland OR

769

45

228

5:25:19.7

12:25/M

10

Kim Hall Roseburg OR

684

45

246

6:24:12.8

14:40/M

11

Kimberlee parkin-rego battle ground WA

806

45

251

6:36:46.7

15:09/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Karin Novitsky Portland OR

748

51

89

4:04:31.1

9:20/M

2

Leslie Brown Yacolt WA

612

53

100

4:08:35.4

9:29/M

3

Lesa Overfield Puyallup WA

891

51

102

4:09:04.5

9:30/M

4

Dorothy Holbrook Portland OR

634

54

208

5:00:39.2

11:29/M

5

Sheri Nemeth Elizabethton TN

646

52

231

5:30:42.0

12:37/M

6

Cyndie Merten Corvallis OR

728

54

245

6:20:49.2

14:32/M

7

Donna Cooper Roseburg OR

686

50

247

6:24:13.1

14:40/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cynthia Witman Walla Walla WA

659

57

174

4:40:00.7

10:41/M

2

Karen Mitchell York PA

771

59

206

4:58:43.1

11:24/M

3

Claire Carder Portland OR

868

57

217

5:09:05.6

11:48/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cindy McKenna  

906

61

215

5:08:32.2

11:47/M

2

Lynn Robbin Portland OR

747

61

241

6:00:20.1

13:45/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Anne Huntzicker OR

669

66

244

6:17:14.4

14:24/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Grant Barclay Portland OR

814

17

115

4:14:55.3

9:44/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Zach Baggenstos Salem OR

883

20

31

3:34:47.7

8:12/M

2

John Searles Portland OR

848

22

54

3:49:21.3

8:45/M

3

Anthony Cutting Portland OR

627

23

55

3:49:29.3

8:46/M

4

Chris Robison Walla Walla WA

731

24

97

4:07:32.9

9:27/M

5

Alexander Titus Tacoma WA

680

21

138

4:23:51.3

10:04/M

6

Thomas Bode Beaverton OR

671

23

177

4:42:09.9

10:46/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

brian nemecek Portland OR

852

27

8

3:15:42.9

7:28/M

2

Andrew MacIntyre Durham NC

656

27

11

3:18:30.4

7:35/M

3

Luis Smith Everett WA

884

25

20

3:25:37.3

7:51/M

4

Taylor McKinley Chicago IL

828

25

26

3:32:00.6

8:05/M

5

Matthew Richter Rugby ND

886

26

39

3:38:52.6

8:21/M

6

Andrew Myers Hood River OR

860

29

76

3:58:52.0

9:07/M

7

Anthony Ekman Portland OR

611

27

85

4:03:19.8

9:17/M

8

Ken Champadeng portland OR

765

28

91

4:05:03.2

9:21/M

9

Allen Richards Portland OR

650

29

113

4:12:40.6

9:39/M

10

Ryan Dillon Portland OR

767

29

152

4:31:08.4

10:21/M

11

Zac Castro Vancouver WA

702

26

168

4:37:11.0

10:35/M

12

Matt Semenza Lyle WA

724

25

173

4:39:33.8

10:40/M

13

David Van Der Haeghen Eugene OR

663

25

176

4:41:37.6

10:45/M

14

Timothy Spencer Newberg OR

701

29

205

4:58:10.4

11:23/M

15

Brandon Gastin Clackamas OR

892

29

238

5:48:27.9

13:18/M

16

Tyler James Portland OR

682

26

256

7:20:29.0

16:49/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Caleb Baker Portland OR

641

30

6

3:12:16.8

7:20/M

2

Benjamin Jann Hillsboro OR

878

33

12

3:19:11.9

7:36/M

3

jonathan seiber portland OR

786

33

13

3:19:41.5

7:37/M

4

Josh Owen Beaverton OR

666

32

19

3:25:23.2

7:50/M

5

Patrick Hiller Hood River OR

779

33

29

3:33:41.4

8:09/M

6

micah harris newberg OR

885

30

36

3:37:43.2

8:19/M

7

Jonathan Neher Fairview OR

643

31

64

3:52:02.1

8:51/M

8

Garon Vasquez Portland OR

706

30

67

3:53:31.3

8:55/M

9

Steven Studenny Portland OR

895

32

72

3:57:52.3

9:05/M

10

Chris Sieracki Portland OR

727

32

87

4:04:14.1

9:19/M

11

aaron braunstein chicago IL

601

32

104

4:09:11.4

9:31/M

12

Adam Mihalick Missouri City TX

835

34

105

4:09:25.4

9:31/M

13

Moises Lucero Eugene OR

653

30

108

4:09:58.8

9:32/M

14

Mark Sasaki Eugene OR

843

32

119

4:16:24.4

9:47/M

15

Hsiao-Hsu Sun Portland OR

704

31

123

4:17:39.6

9:50/M

16

Alexander Schwarzkopf Eugene OR

698

34

153

4:32:31.1

10:24/M

17

Justin Amago Portland OR

838

31

189

4:46:10.8

10:55/M

18

Raymond Lipin Portland OR

695

33

191

4:48:29.8

11:01/M

19

Brian Miller Gresham OR

834

31

195

4:52:34.0

11:10/M

20

Michael Afentoulis Portland OR

608

33

200

4:54:41.1

11:15/M

21

Matthew Nestor Canby OR

840

30

204

4:58:09.9

11:23/M

22

David Parzen Ann Arbor MI

718

32

213

5:06:06.0

11:41/M

23

Bernardo BLANCO-SANCHEZ Eugene OR

844

31

221

5:15:52.7

12:03/M

24

Jason Dagit Beaverton OR

674

30

249

6:30:44.0

14:55/M

25

Joseph McDonald Beaverton OR

726

30

250

6:35:37.0

15:06/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ryan Ness Bend OR

901

35

1

2:57:13.4

6:46/M

2

William Miles Portland OR

717

38

3

3:02:58.1

6:59/M

3

Christopher Highfield Corvallis OR

820

38

7

3:13:21.9

7:23/M

4

Shane Jones The Dalles OR

733

37

25

3:30:41.1

8:02/M

5

Bill Lear Salem OR

870

39

27

3:32:05.4

8:06/M

6

John Dowd Portland OR

644

35

44

3:42:52.5

8:30/M

7

Devlyn Kozol Oregon City OR

888

35

66

3:52:45.6

8:53/M

8

Bryan Fearn Portland OR

850

35

99

4:07:38.0

9:27/M

9

Chadwick Marcus Portland OR

827

35

112

4:11:24.6

9:36/M

10

john Beck portland OR

630

36

128

4:18:14.6

9:51/M

11

Daniel Hammer Bend OR

867

38

129

4:18:30.2

9:52/M

12

Michael Miga Portland OR

766

38

151

4:30:56.9

10:20/M

13

Stewart Chang Beaverton OR

897

37

165

4:37:06.3

10:35/M

14

John Trudt Hillsboro OR

793

36

190

4:47:15.2

10:58/M

15

Trevor Bryant Vancouver WA

800

36

192

4:50:29.5

11:05/M

16

Peter Wildermuth Clackamas OR

723

39

197

4:53:39.8

11:12/M

17

Toby Pfaff Grandview WA

789

37

198

4:53:41.8

11:13/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Win Goodbody Portland OR

777

43

2

2:57:22.0

6:46/M

2

Terry Gentry Portland OR

859

43

4

3:06:52.7

7:08/M

3

Kenneth Jones Kenmore WA

775

40

15

3:21:59.6

7:43/M

4

Glen Birkvold Snohomish WA

882

41

16

3:22:21.4

7:43/M

5

Joe Cloutier Tigard OR

609

42

18

3:25:16.3

7:50/M

6

Troy Hanson Creswell OR

729

40

21

3:27:42.1

7:56/M

7

Toby Tobeck Clayton WA

905

40

23

3:30:02.6

8:01/M

8

Timothy Bosetti Fort Lewis WA

738

42

40

3:39:13.3

8:22/M

9

Arthur Miller Spokane Valley WA

741

42

42

3:40:19.4

8:25/M

10

Shawn Lewis Olympia WA

605

42

43

3:41:11.1

8:27/M

11

Bradley Hessel McMinnville OR

707

41

49

3:43:54.5

8:33/M

12

Eric Rutz Portland OR

858

40

52

3:47:05.2

8:40/M

13

John Howes Bend OR

809

42

63

3:51:57.5

8:51/M

14

matthew boring Salem OR

785

43

74

3:58:37.3

9:06/M

15

Brian Tuttle Portland OR

744

40

78

3:59:51.5

9:09/M

16

Dru McMackin Spokane WA

782

42

81

4:00:15.8

9:10/M

17

Tim Cook Gresham OR

714

42

92

4:05:14.0

9:22/M

18

Wes McCollough  

907

42

121

4:17:16.1

9:49/M

19

Benjamin Chan Portland OR

780

40

125

4:18:13.4

9:51/M

20

Roger Chou Portland OR

877

40

126

4:18:13.7

9:51/M

21

Victor Salas Beaverton OR

876

40

133

4:20:38.8

9:57/M

22

Eric Trettel Kearney NE

904

42

136

4:23:12.7

10:03/M

23

michael poretsky rocky river OH

689

44

141

4:26:14.3

10:10/M

24

Steven Ryan Portland OR

603

44

143

4:28:02.0

10:14/M

25

Todd Raab Kalamazoo MI

614

42

145

4:29:51.1

10:18/M

26

Jeff Marek Hillsboro OR

638

41

149

4:30:03.9

10:18/M

27

Roy Young Chemult OR

899

42

154

4:33:21.9

10:26/M

28

Mike Holmes SAN DIEGO CA

847

44

179

4:42:55.5

10:48/M

29

Paul Siegwarth Westlake OH

699

41

183

4:44:58.0

10:53/M

30

Alan Noell Grapevine TX

636

43

254

6:42:40.0

15:22/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Steven Livermore Hillsboro OR

618

46

5

3:10:59.2

7:17/M

2

Chad Rennaker POrtland OR

798

45

14

3:20:36.3

7:39/M

3

cliff gill aloha OR

871

46

17

3:24:27.3

7:48/M

4

Robert Goralka San Diego CA

705

49

24

3:30:12.7

8:01/M

5

Gregory Sweeney Hillsboro OR

710

49

30

3:33:42.4

8:09/M

6

Benjamin Scully Portland OR

675

46

32

3:34:58.8

8:12/M

7

Garth Ripton Portland OR

881

49

33

3:34:59.2

8:12/M

8

rutger engbersen hood River OR

879

45

34

3:35:21.7

8:13/M

9

Mike Brady Beaverton OR

842

46

38

3:38:46.9

8:21/M

10

George Cornett Portland OR

758

45

50

3:45:43.6

8:37/M

11

Guy Meacham Gresham OR

754

47

53

3:47:13.6

8:40/M

12

Tom Woods Vancouver WA

822

49

60

3:51:17.9

8:50/M

13

Jacob DeLeon Hood River OR

890

47

62

3:51:45.9

8:51/M

14

Erik Hopkins Portland OR

720

47

82

4:00:47.6

9:11/M

15

Tim Thiers Seattle WA

626

46

96

4:07:19.4

9:26/M

16

Rudy Van Pelt Fremont CA

624

48

103

4:09:08.4

9:31/M

17

Doug Morris Mishawaka IN

752

46

116

4:15:49.1

9:46/M

18

Mark Moreland Lake Oswego OR

737

45

164

4:37:05.8

10:35/M

19

Monte Fus Appleton WA

620

46

201

4:54:41.4

11:15/M

20

Robert Trachtenberg Portland OR

637

49

214

5:07:29.2

11:44/M

21

Gary Slye Kalispell MT

797

45

222

5:18:44.1

12:10/M

22

Justin Hsiao Portland OR

898

48

224

5:22:48.0

12:19/M

23

Mark Takizawa Hillsboro OR

668

47

253

6:37:44.0

15:11/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Louis Galatz Stevenson WA

616

53

9

3:17:11.4

7:32/M

2

Bob O’Brien Vancouver WA

875

52

28

3:32:39.1

8:07/M

3

Raul Gonzalez Hood River OR

889

53

37

3:38:27.7

8:20/M

4

Andrew Scantland Littleton CO

672

51

73

3:58:06.2

9:05/M

5

Milton Scholl Portland OR

781

53

75

3:58:48.2

9:07/M

6

Randy Ellis Gresham OR

719

50

88

4:04:19.6

9:20/M

7

joe gould portland OR

872

50

90

4:04:36.4

9:20/M

8

George Savage Kirkland WA

762

52

118

4:16:23.9

9:47/M

9

David Howe White Salmon WA

756

50

122

4:17:36.0

9:50/M

10

Douglas Carr Battle Ground WA

795

52

131

4:19:07.4

9:53/M

11

michael hortsch tigard OR

869

52

144

4:29:00.0

10:16/M

12

Joel Stevenson Portland OR

863

52

158

4:35:17.5

10:30/M

13

Bradley Swank springfield OR

661

54

185

4:45:15.6

10:53/M

14

Bryan Mears Hood River OR

902

50

187

4:45:28.3

10:54/M

15

Peter Corduan Portland OR

745

50

188

4:45:31.8

10:54/M

16

Patrick Krostag Portland OR

751

51

193

4:50:49.5

11:06/M

17

Curtis Crothers Portland OR

829

51

203

4:58:09.0

11:23/M

18

John Czelusniak Blacklick OH

692

54

219

5:12:25.3

11:55/M

19

Raymond Shaw Tacoma WA

830

52

239

5:54:59.4

13:33/M

20

Arthur Stanger Boca Raton FL

813

52

242

6:04:55.3

13:56/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dale Haas San Diego CA

688

56

10

3:18:24.7

7:34/M

2

Richard Park Colorado Springs CO

759

57

59

3:51:10.2

8:49/M

3

Ed Celestina Springfield OR

664

59

61

3:51:41.3

8:51/M

4

ED DOWNEY Mandeville LA

826

57

80

4:00:01.7

9:10/M

5

James Kondek Bainbridge Island WA

839

55

98

4:07:37.0

9:27/M

6

Lawrence Barclay Portland OR

815

55

124

4:17:54.3

9:51/M

7

Warren Barlow Dartmouth NS

836

55

132

4:20:31.2

9:57/M

8

Sidney Spaulding Hood River OR

787

55

170

4:38:20.7

10:37/M

9

John Googins Portland OR

739

58

220

5:15:28.8

12:02/M

10

Clay Shaw York PA

772

58

230

5:30:15.4

12:36/M

11

Clifton Cartwright Booneville MS

645

56

234

5:40:40.8

13:00/M

12

Phil James portland OR

683

57

257

7:20:29.1

16:49/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

roger adams Portland OR

755

61

84

4:03:02.8

9:17/M

2

Cliff Davidson Pittsburgh PA

716

60

117

4:15:49.3

9:46/M

3

Randy Stillman Boring OR

776

60

182

4:44:21.7

10:51/M

4

mike brooks danville ME

697

64

236

5:47:57.6

13:17/M

5

Ric Hart Monroe WA

642

63

255

7:14:03.0

16:34/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Charlie Viers Natchitoches LA

693

69

162

4:35:38.4

10:31/M

2

Roland Sleracki Eugene OR

712

66

232

5:37:32.0

12:53/M

3

Rich Menzel Everett WA

865

67

240

5:55:00.1

13:33/M

 
Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Participant 1194  

1194

99

101

4:09:04.3

9:30/M


9zi7chg